BurgerClosechevronBagSearchUser
  • Delivery country: United Kingdom
  • servicesStores & services
    Belfast, Victoria Square
    Stores
    Sephora Belfast, Victoria Square
    Victoria Square, Bridge St, Belfast, BT1 4QG
    View All Hours +
    Cycle
    Change your store

    Your favourite store allows you to see services available and book appointments

    In-Store Services
    Make-up and skincare services, Benefit BrowBar, gifting and personalisation workshop, Sephora offers you a whole range of services to come and discover in store Make an appointment
    (Belfast, Victoria Square)
    See Belfast, Victoria Square store servicesView all stores
  • Wishlist
  • Cart0
La Vie Est Belle Eau De Parfum

Lancôme La Vie Est Belle Eau De Parfum

%0 4.83 | 2615 reviews
Box

£69.00 (£2.30 per ml)

Free UK delivery

Select Size (5)

30 ml spray bottle (£2.30 per ml) £69.00Low stockSpray bottle 50 ml (£1.94 per ml) £97.00Out of stockEau de Parfum 75ml (£1.49 per ml) £112.00Low stockSpray bottle 100 ml (£1.30 per ml) £130.00Low stock100ml (£1.12 per ml) £112.00Low stock150ml (£1.08 per ml) £162.00Low stock
Low stock

This product is temporarily out of stock

If you like we can let you know when we have some more.

La Vie Est Belle Eau De Parfum has fragrance notes of iris spring flowers and the intoxicating earthiness of patchouli.

These are layered alongside perfume notes of delicious spun sugar and sensual warm vanilla. Plus, like a bright blooming bouquet, it also has other flowery hints of exotic Arabian jasmine sambac and sparkling Tunisian orange blossom.

Complex and modern, it is a unique take on a warm and spicy fragrance with a twist of florals, and sweet gourmand.

Directions

not available

Ingredients

ALCOHOL , PARFUM / FRAGRANCE , AQUA / WATER / EAU , LINALOOL , BENZYL SALICYLATE , LIMONENE , METHYL ANTHRANILATE , TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE , ETHYLHEXYL SALICYLATE , BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE , CI 14700 / RED 4 , CI 17200 / RED 33 , GERANIOL , ALPHA-ISOMETHYL IONONE , COUMARIN , FARNESOL , CITRAL , CITRONELLOL , BENZYL ALCOHOL , BENZYL BENZOATE.

This list of ingredients may be subject to change, please consult the packaging of the product purchased.

Free gift

FREE Mystery Gift, when you spend £80 on anything.*

One free gift per order. Valid until the 5th of October, or whilst stock lasts. Your free gift will automatically add to the shopping bag page. Total value at order summary must be £80 or more worth of products, after any Promotion Code, Brands You Love discount and before delivery charges are applied. Excludes SEPHORA FAVORITES Advent Calendar, Gift Voucher and Fragrance Gift Box purchases. Cannot be used in conjunction with any other Promotion and this offer is not applicable to previously made or pending purchases. This offer is available online at Sephora.co.uk

Shop this offer

See more...